V sredo, 16. novembra 2022, so naši učenci igrali mednarodni šahovski dvoboj z državami celega sveta.

Šah v številkah:

  • 6 držav,
  • 127 igralcev v starosti od 5 do 18 let,
  • 602 odigrani partiji,
  • 33.358 odigranih potez .

Naša šola je nastopila kar s tremi ekipami in 25 učenci. Vsi so se odlično borili in prispevali k skupnemu uspehu. Izredna pohvala gre najmlajšim, ki so se odlično borili proti precej starejšim in izkušenejšim nasprotnikom.

Naša ekipa: Oskar Hribar, Urban Hribar, Macel Polajžer, Ruben Zobec, Enej Jančar, Izak Jančar, Dan Hojč, Žiga Begović, Aleks Kavčič, David Kmet, Filip Garjetović, Zoja Mustar, Ava Bakan, Arman Kan Džinić, Ignacij Dolinar, Črt Ficko, Lucija Marenk, Domen Bakan, Andraž Ferincek, David Zavodnik, Maks Brdnik, Žan Luka Debeljak in Lenart Dolinar

(iz 2. a, 3, a, 3. b, 4. a, 4. b, 5. a, 5. b, 6. a, 6. c, 7. a, 7. b in 9. c).

Starejša ekipa, ki jo je vodil neporaženi Lenart Dolinar, je osvojila odlično 3. mesto v absolutni kategoriji do 18 let.

Mlajša ekipa pod vodstvom Davida Kmeta je osvojila 4. mesto v kategoriji do 12 let.

Najmlajša ekipa pod vodstvom Izaka Jančarja pa je osvojila 2. mesto v kategoriji do 9. let.

V posamičnii konkurenci je Lenart Dolinar osvojil 3. mesto med 127 igralci.

Iskrene čestitke vsem igralcem!

Besedilo in fotografije: Ana Srebrnič

(Visited 240 times, 1 visits today)
Dostopnost