V začetku oktobra sem učencem pri pouku tehnike in tehnologije predstavila nagradni natečaj z naslovom Les za »vse«, ki je namenjen promociji lesenih izdelkov in je delo osnovnošolcev. Tema natečaja je bila lesen jedilni pribor. Na natečaju je lahko sodeloval vsak osnovnošolec, ki pod mentorstvom učitelja izdela s pomočjo ročnega orodja leseno žlico, vilice ali nož. Osnovna šola lahko na natečaju sodeluje z največ petimi izdelki. Tako sem na natečaj poslala fotografije petih izdelkov naših učencev. Natečaj se je zaključil 1. 11. 2020, podelitev nagrad bi morala potekati na sejmu Ambient 2020, na razstavnem prostoru oddelka za lesarstvo. Ker prireditve ni bilo moč izpeljati, je potekala na daljavo. Najboljši izdelki po mnenju strokovne komisije bodo predstavljeni tudi na prireditvi Čar lesa v Cankarjevem domu spomladi 2021. Fotografije vseh izdelkov bodo objavljene v e-katalogu natečaja, na Facebook strani Oddelka za lesarstvo. Vsi sodelujoči bodo dobili na dom priznanje, praktične nagrade pa dobijo prva tri mesta v posamezni kategoriji.

Z naše šole so sodelovali: Sara K., Rok K., Klemen F., Ožbej K. in Lara P. Dosegli so dvakrat 2. mesto in enkrat 3. mesto. Vsem sodelujočim čestitam za sodelovanje, nagrajencem pa za dobro uvrstitev.

V priponki si lahko ogledate slike naših učencev ter slike zmagovalnih izdelkov.

Andreja Grilj

(Visited 134 times, 1 visits today)
Dostopnost