Naslov prireditve ob 8. februarju, prazniku slovenske kulture in spominu na Franceta Prešerna, nas je spomnil, da je v naši šoli lepo, ker smo ustvarjalni, radi beremo, igramo, pojemo, slikamo in še bi lahko naštevali. Seveda se tudi kulturno vedemo.

Vse te vrline so učenci naše šole lepo prikazali s svojimi nastopi.

Izvedeli smo veliko o dr. Francetu Prešernu, po katerem nosi ime praznik kulture, ki ga praznujemo že od leta 1945, od osamosvojitve Slovenije dalje pa je ta dan postal dela prost.

Naša šola se ponaša s kar tremi pevskimi zbori, ki so se nam predstavili. Eden od njih, mladinski, je pred kratkim osvoji srebrno priznanje na reviji pevskih zborov v Pulju, za kar smo jih še posebej nagradili z aplavzom.

Prav vsi nastopajoči so se zelo potrudili, da smo praznični dan preživeli svečano in se ponosno spominjali kulturne dediščine slovenskih umetnikov.

Prispevek in fotografije: Andreja Zupančič Kojić

 

(Visited 67 times, 1 visits today)
Dostopnost