Letos so se tekmovanja Male sive celice udeležili Lejla Kastelic, Peter Kmet in Nejc Šteh.

Tudi letos je predtekmovanje potekalo nekoliko drugače.

Najprej smo izvedli šolsko tekmovanje, v katerem se je pomerilo 6 ekip iz naše šole. Vsaka ekipa je bila sestavljena iz treh učencev zadnje triade: enega iz sedmega, enega iz osmega in enega iz devetega razreda. Od šestih šolskih ekip sta se dve uvrstili na pisni del regijskega tekmovanja, ki je potekal preko spleta. Skupina Lejle, Petra in Nejca se je uvrstila na ustni del regijskega tekmovanja. Regijsko tekmovanje je bilo na osnovni šoli Franceta Bevka v Ljubljani. Kot tretjeuvrščena se je naša ekipa  pomerila proti šestouvrščeni ekipi iz osnovne šole Dravlje. Učenci naše šole so odgovarjali odlično in se uvrstili naprej. Med 270 osnovnimi šolami so se naši učenci uvrstili na nadaljevanje tekmovanja na nacionalni televiziji.

8. oktobra 2021 so se Lejla, Peter in Nejc odpravili v Ljubljano in se udeležili šestnajstine tekmovanja. Zaradi izrednih razmer z nami na žalost niso mogli  navijači, ki so nas bučno spremljali preko Zooma.  Za zmago smo se borili proti učencem z Osnovne šole Mežica. Naši učenci so bili trd oreh in so bili osnovni šoli Mežica precejšen izziv. Zadnje vprašanje je bilo odločilno o zmagovalcu. Kdo je na koncu zmagal, pa si poglejte v soboto, 30. 10. 2021, dopoldan na RTV SLO. 

Besedilo in fotografije: Simona Ahčin Hribar

(Visited 297 times, 1 visits today)
Dostopnost